Nasiona Chia BIO 200g Bio Planet

Nasiona Chia BIO 200g Bio Planet. Przepis na czekoladowy budyń z nasion Chia - https://goo.gl/nu2u7X

Więcej informacji

Doskonałe jako dodatek do smoothies, puddingów, budyniu wegańskiego. Superżywność (superfood), która daje więcej mocy biegaczom, rowerzystom i innym sportowcom. Ekologiczna Chia (szałwia hiszpańska / argentyńska). Chia znana była już w czasach Azteków i posiada unikalne właściwości - dobre dla wszystkich chcących zdrowo żyć, dla osób aktywnych fizycznie. Kraj pochodzenia: Argentyna.

Składniki: chia - nasiona szałwii hiszpańskiej (Salvia hispanica)* 100%

(*składniki ekologiczne objęte certyfikatem kontroli)

Można dodawać całe lub zmielone nasiona do musli, jogurtów, sałatek oraz wypieków. Można je również namoczyć w wodzie lub soku i używać jako naturalny zagęszczacz np. do zup. Uwaga: dzienne spożycie nasion nie powinno przekraczać 15 g (ok. 3 łyżeczki).

Informacja alergiczna:
Produkt może zawierać alergeny: gluten, orzeszki ziemne i inne orzechy, sezam, soję oraz mleko (łącznie z laktozą) ze względu na konfekcjonowanie w zakładzie, w którym paczkowane są surowce zawierające ww. alergeny.

Więcej o Chia - źródło "Szałwia hiszpańska (Salvia hispanica L.), zwana też chia – gatunek rośliny z rodziny jasnotowatych, pochodzący z centralnej i południowej części Meksyku oraz z Gwatemali. Bardzo ceniony ze względu na swoje nasiona. Uprawiany przez Azteków już w czasach prekolumbijskich. Obecnie nadal powszechny w Meksyku i Gwatemali. Nasiona służą do przygotowywania odżywczych napojów i żywności. Słowo Chia pochodzi od słowa Chian w języku nahuatl, znaczącego oleisty. Obecna nazwa meksykańskiego stanu Chiapas pochodzi od "chia" wody lub rzeki w języku nahuatl.

Chia jest uprawiana w celach handlowych dla nasion bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3. Uzyskuje się z nich około 25-30% oleju, w większości kwasu α-linolenowego. Nasiona zawierają 20% białka, 34% tłuszczu, 25% błonnika pokarmowego (głównie rozpuszczalnego w wodzie, o wysokiej masie cząsteczkowej), znaczny poziom przeciwutleniaczy (kwas chlorogenowy i kawowy, myrycetyna, kwercetyna oraz flawonid kamferol). Olej z nasion chia zawiera bardzo wysokie stężenie kwasów tłuszczowych omega-3 – około 64%. Nasiona Chia nie zawierają glutenu, zawierają śladowe ilości sodu. Nasiona Chia są tradycyjnie spożywane w Meksyku i południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Nie są popularne w Europie. Historycznie, nasiona chia służyły jako podstawowy artykuł spożywczy plemion Nahua (Azteków) w środkowym Meksyku. Kronikarze jezuiccy opisują chia jako trzecią najważniejszą dla Azteków uprawę, zaraz po fasoli i kukurydzy, a przed szarłatem. Hołd i podatek dla kapłanów i szlachty azteckiej często płacony był w nasionach chia."

Opinie

Napisz recenzję

Nasiona Chia BIO 200g Bio Planet

Nasiona Chia BIO 200g Bio Planet

Nasiona Chia BIO 200g Bio Planet. Przepis na czekoladowy budyń z nasion Chia - https://goo.gl/nu2u7X

Path: > > > Nasiona Chia BIO 200g Bio Planet

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

6 innych produktów w tej samej kategorii: