Gliniane naczynie do Yerba Mate Matero Fortaleza 330 ml PIZCA DEL MUNDO

Gliniane naczynie (szkliwione od wewnątrz) do parzenia Yerba Mate. Matero Fortaleza 330 ml PIZCA DEL MUNDO. Orientacyjna data dostępności: 08.08.2019

Więcej informacji

Naczynie do Yerba Mate, o pojemności ok. 330 ml: glina szkliwiona od wewnątrz.

Główną zaletą matero glinianego jest to, że wystarczy przepłukać je wodą. Polecany dla początkujących osób oraz tych, które nie mają czasu lub ochoty na pielęgnację naczyń zrobionych z tykwy. Po za tym - glina dłużej utrzymuje temperaturę. Matero jest cięższe niż tykwa, przez co lepiej leży w dłoni. Jest niestety mniej odporna na rozbicie - więc uważamy i nie wpuszczamy słoni do składu z matero!!!


Parzenie Yerba Mate

  1. 1. Wypełnij naczynie suszem od 1/2 do 3/4 jego pojemności.
  2. 2. Przykryj otwór naczynia dłonią, odwróć naczynie do góry dnem oraz potrząśnij energicznie kilka razy naczyniem w górę i w dół.
  3. Dzięki temu zabiegowi najdrobniejsze części mate oraz pył przesuwają się ku górze, przez co zmniejszamy ryzyko zatykania się bombilli.
  4. 3. Kolejnym krokiem jest delikatne przesunięcie mate na ściankę naczynia. Odpowiednie ułożenie suszu zapobiega zatykanie bombilli przez najdrobniejsze jego części oraz dostawanie się pyłu przez wlot bombilli.
  5. 4. Następnie w pustą przestrzeń wlewamy powoli niewielką ilość wody w temperaturze pokojowej, aż do całkowitego jej wchłonięcia przez susz. Matero jest ciągle ułożone delikatnie po ukosie, susz znajduje się na ściance. Zalanie zimną wodą ma na celu uniknięcie utraty wartości odżywczych oraz aromatu płynącego z naparu.
  6. 5. Przyszedł czas na umieszczenie bombilli w pustą przestrzeń gdzie nie znajduje się susz. Teraz należy delikatnie wlać ciepłą wodę (do 75°C) w pustą przestrzeń. Nalewamy niemal po brzegi, mając na uwadze pozostawienie na samej górze niewielkiej ilości ciągle suchej mate.
  7. 6. Po dodaniu ciepłej wody należy odczekać około 2-3 minut i napar jest gotowy do wypicia.
  8. 7. Gdy opróżnimy naczynie z naparu możemy dolewać ciepłej wody, aż do momentu, gdy nie będziemy już odczuwać dostatecznego smaku płynącego z naparu.


Do suszu mate można dodawać inne składniki, które mają na celu zniwelowanie goryczki (cukier czy zioła: mięta, mięta pieprzowa, werbena cytrynowa, liście bławatka i inne). Cukier można zastąpić innym zamiennikiem przykładowo stewią, ksylitolem.

Należy pamiętać o kluczowych sprawach, tj: Nie mieszamy suszu bombillą, powoduje to zatykanie jej otworów i powstawanie tzw. błotka.
W pierwszej kolejności wlewajmy do naczynia zimną wodę, aby dłużej utrzymać aromat naparu i jego składniki odżywcze.
Wstrząśnij naczyniem zatykając jego otwór, aby najdrobniejsze elementy mate pozostały u góry.
Do kolejnych zalań używaj wody o temperaturze maksymalnie 75°C.

Opinie

Napisz recenzję

Gliniane naczynie do Yerba Mate Matero Fortaleza 330 ml PIZCA DEL MUNDO

Gliniane naczynie do Yerba Mate Matero Fortaleza 330 ml PIZCA DEL MUNDO

Gliniane naczynie (szkliwione od wewnątrz) do parzenia Yerba Mate. Matero Fortaleza 330 ml PIZCA DEL MUNDO. Orientacyjna data dostępności: 08.08.2019

Path: > > > > Gliniane naczynie do Yerba Mate Matero Fortaleza 330 ml PIZCA DEL MUNDO

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

2 innych produktów w tej samej kategorii: